FAQ

 
1. Podczas drukowania cały czas na jednej stronie wyskakuje błąd.
Sytuacja zdarza się naprawdę bardzo rzadko. Dzieje się tak gdy plik PDF był tworzony w jakiejś niestandardowej aplikacji i/lub zawiera jakiś błąd. Taki plik program Adobe Reader czasem może otworzyć poprawnie - interpreter GhostScript któego używa nasz program niestety już nie.
Jak temu zaradzić. Jeżeli nie ma innej możliwośći (np ściagniecia innej wersji pliku od dostawcy) to otwieramy go za pomocą Adobe Readera i drukujemy na drukarce PDF Creator - jest to darmowy program do "drukowania" do  pdf. Zazwyczaj błąd jest naprawiony podczas "wydruku"
 
2. Na okienku podglądu niektóre obrazy mają czarne tło.
Na wydruku sytuacja ta nie występuje. Jest to niezależne od naszego oprogramowania - tak działa interpreter ghostscript.  Można byłoby to zniwelować lecz znacznie wydłużyłoby to podgląd.
 
3. Obsługa dużych  lub skomplikowanych plików.
Duże lub bardzo skomplikowane pliki np. ze 100 tys. obiektów mogą być źle widoczne na podglądzie. - Wydruk powinien być prawidłowy. Jeżeli nadal są problemy można spróbować użyć programu PDF Cutter i wyeksportować plik PDF do PNG.
 
4. Obracanie stron
Program drukuje zawsze w orientacji pionowej (Pirtrait) Po zaznaczeniu opcji Obracaj strony automatycznie do orientacji wg proporcji strony obracane są automatycznie do pionu. Jednakże czasem może trafić się strona która po obróceniu wychodzi do góry nogami.

Zaznaczamy wtedy opcję na dole okienka podglądu Obróć o 180st. Uwaga obracany jest cały dokument. Jezeli zawiera np 5 stron każda zostanie odwócona. Jeżeli w dokumencie wystpują strony o różnej orientacji (jedne trzeba obracać inne nie) proponuję użyć naszego programu PDF Cutter do wycięcia odpowiednich stron i zapisie w formacie PNG lub innego darmowego rozwiązania np PDF Creator - i "wydrukować" w nim oddzielnie strony do obrotu do formatu PDF. Można też wydrukować tylko ten fragment dwa razy pamiętając o numeracji stron i pozamieniać złe strony.

 
4. Jak wydrukować na A3 poziomo
Program zawsze drukuje w pionie (Portrait). Jeżeli zaznaczymy opcję Obracaj strony automatycznie do orientacji wg proporcji zostaną one obrócone i dopasowane. Gdy chcemy wyrukować np poziome rysunki na kartce A3 musimy wykonać procedurę:
  • Wybieramy poczas drukowania drukarkę która obsługuje strony A3.
  • Następnie wybieramy kartkę A3. 
  • ZAZNACZAMY Obracaj strony automatycznie do orientacji wg proporcji
  • ODZNACZAMY opcję Stempel dopiero po obróceniu.
  • Drukujemy
Jeżeli stempel jest za duży w konfiguracji stempla zmniejszamy maksymalny rozmiar w procentach.
Dla przykładowych szablonów stempli jest to 16% dla A3 i 25% dla A4
Takie strony A3 najlepiej drukować oddzielnie od reszty dokumentacji.
 
5. Wydruk jest bardzo powolny
Jeżeli jest ustawiona wysoka jakość tak będzie. Do wydruku na zwykłej drukarce wystarczy ustawić jakość domyślną. Dodatkowo można ustawić rozdzielczość na 200 DPI - to też przyspieszy drukowanie jednak kosztem jakości. Różnica powinna być mało zauważalna.
 
6. Dodawany stempel gubi półprzeźroczyste tło na wydruku.

Sytuacja ma najczęściej miejsce gdy wydruk jest na drukarce postscriptowej lub jej emulatorze tj. wirtualnej drukarce drukującej do pliku np PDF Creator.  Wystarczy ustawić jakość wydruku na wysoką. Wydruk spowolni ale przeźroczystość się pojawi.

 

 


 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:  KONTAKT

Script logo